חדלות פירעון

משרד עו״ד צחי גנון מלווה חייבים בהליך חדלות פירעון ויודע להתאים לכל לקוח פתרון יצירתי בהתאם למצבו. המטרה היא לאפשר לכל אדם אשר נקלע למשבר כלכלי לשקם את חייו ולצאת מהמצב במהירות האפשרית. ההיכרות המעמיקה עם חוקי הוצאה לפועל וליווי עשרות חייבים, מאפשרים ללקוחות ליהנות מעוגן איתן וביטחון לאורך כל הדרך.

חוק חדלות פירעון אשר נכנס לתוקפו בסוף שנת 2019 חולל מהפכה גדולה והחליף חקיקה ישנה בת למעלה מ- 80 שנה. חוק זה שם דגש על תהליך השיקום הכלכלי של חייבים, תוך מתן כלים להסדר החובות וייעול תהליך הגביה מול הנושים. במסגרת ההליך, בית המשפט ממנה נאמן לבחינת נכסיו וחובותיו של החייב.  לאחר שבית המשפט התרשם כי אין באפשרות החייב לשלם את החוב, נקבעים תשלומים חודשיים על מנת שיוכל החייב לשקם את חייו.

חשוב לדעת שעל פי חוק חדלות פירעון, תהליך השיקום יוגבל ל- 4 שנים. במהלך תקופה זו החייב משתקם כלכלית ובתום תקופה זו יקבל הפטר מחובותיו. למעשה, החוק החדש מתייחס לחייב כאל כשל שקרה ויכול לקרות לכל אחד, ולכן על החברה לעשות ככל שביכולתה על מנת לסייע לחייבים ומנגד להסדיר את החוב מול הנושים.

החשיבות של ליווי על ידי עו״ד

תהליך חדלות פירעון נחשב למוצלח מאוד ומאז היותו רבים נעזרים בו ושיקמו את חייהם הכלכליים. אולם, חשוב להבין כי מדובר על תהליך מורכב שלא כל אחד זכאי לקבלו. על החייב להוכיח לבית המשפט שאין ביכולתו לשלם את החובות לנושים ואכן בכוונתו להשתקם כלכלית במסגרת 4 השנים הניתנות לו. במקביל, יש להציג לבית המשפט 'תוכנית שיקום', שתשכנע אותו שאכן ברצונו של החייב להשתקם.


משרד עו״ד צחי גנון מלווה כל לקוח ברגישות ובמקצועיות לאורך כל הדרך, החל מהגשת הבקשה

להליך חדלות פירעון ועד לתום השיקום וקבלת ההפטר המיוחל לאחר 4 שנים.

מעוניינים בהתייעצות

עם עורך דין ללא התחייבות?

להשאיר פרטים